Davové šílenství

Málokterý film, lépe řečeno série filmů má takové množství fanoušků, jako Star Wars. Kultovní série, která nebere konce a natáčí se stále nové a nové části. Aby také ne. Je to obrovský magnet n a peníze a vše, co je se Star Wars spojené, jde rychle na odbyt. Někde tomuto kultu propadly celé rodiny, předává se z generace na generaci. Co dělá právě tuto řadu celovečerních filmů tak přitažlivou, to je mně samotné tak trochu záhadou. Sci-fi nikdy nebyl můj oblíbený žánr.
hobití nora.jpg
Ale jisté je, že každá premiéra je již dlouho dopředu netrpělivě očekávaná a věrní fanoušci a obdivovatelé přicházejí do kin v kostýmech, jakoby hlavním hrdinům z oka vypadly a po zhlédnutí filmu plameně debatují nejen na sociálních sítích o tom, co bylo dobře a co špatně a co se povedlo nebo ne. Někdo nedá dopustit na staré tradiční zpracování, druhému se líbí to nové, modernější. Na dračku jdou nejen kostýmy, které si spousta lidí zhotovuje sama doma, ale hlavně další reklamní předměty, s filmy spojené. Hry, figurky, oblečení, věci do domácnosti, povlečení, ručníky, hračky, boty a mnoho dalšího. Mým synovcům se posledních pár let nesmí kupovat jiné lego, než Star Wars.
písmo na prstenu.jpg
Další filmové série již za Star Wars pouze pokulhávají. Nejvíce jim chtěl konkurovat asi Pán prstenů. Minimálně finance, do natáčení vložené, by tomu odpovídaly. Kultovní knižní série, která byla postupně zfilmována, již měla fanoušků po celém světě dost a dost. To, co vzniklo, svým výpravným zpracováním a hereckými výkony mnohé nadchlo a mnohé odradilo. Populárními se stala hlavně místa, kde se natáčelo a kam současně proudí davy turistů. Našli se i tací fandové, co si hobití domky zbudovali na svém pozemku, k nahlédnutí jsou dokonce i v Čechách. Takovou euforii, jako se stalo u Star Wars, ale film nevyvolal. Hlavně se již netočí další pokračování. Co šlo, to se natočilo.