Nepotřebujete mnoho peněz na zábavu

Jsou lidé, kteří potřebují mnoho peněz na to, aby se mohli vůbec bavit.Bohužel tomuto trendu se úspěšně učí také jejich děti, kteří ztrácejí schopnost radovat se ze zdánlivých maličkostí. Pokud takové dítě vyrazí na výlet, nebude mít radost, pokud nenarazí například na zábavní park s bobovou dráhou a lanovou dráhou.

Stejně tak nebude mít radost, pokud vyrazí s rodiči na koupaliště a shledá, žetam chybí vodní atrakce. Ztrácíme schopnost radovat se s maličkostí. Třeba taková turistika se stává spíše zábavou starší generace. Vnucuje se ironická poznámka, že děti by na horu asi ani nevylezly.
 

Procházky plné ponaučení

Přitom procházky mohou být velmi zábavné a to včetně těch městských. Zajímá Vás historie Vašeho města a rádi byste se seznámili s nedávnou minulostí? Existuje celá řada průvodců, kteří provází nikoli po hradech a zámcích, ale po zajímavých lokalitách, spojených s historií, architekturou nebo kulturou města.
 

Tak trochu jiní průvodci

Prohlídky mohou být tematické. Některé se mohou zaměřovat na příběhy moderní architektury, některé na historii jednotlivých městských čtvrtí, některé mohou mít sakrální nebo třeba průmyslový podtext.

Každopádně průvodci jsou obvykle nadšenci, kteří provází buď zadarmo, nebo za relativně symbolickou cenu. Nezřídka jsou schopni udělat prohlídku i na zakázku. Velmi oblíbené jsou tyto prohlídky především u lidí dříve narozených, kteří si dopřávají trochu nostalgického vzpomínání a u dětí školou povinných, kteří absolvují prohlídky v rámci školní výuky a kteří najednou vnímají své město ve zcela jiné dimenzi, než tomu bylo dosud.
 

Internet poradí

Rádi byste poznali své město tak trochu jinak? Tak neváhejte a zajímejte se, zda také u Vás neprobíhají tyto netypické a zajímavé prohlídky. Jak to zjistíte? Samozřejmě největší pomocník je internet, velmi často se o těchto aktivitách lze dozvědět například z facebooku.