Dopřejte si odpočinek

Odpočinek je základní potřebou člověka a dlouhodobé přepracování je pro lidské tělo opravdu špatné. Kvůli velké zátěži a stresu máme vysoký krevní tlak, kardiovaskulární nemoci, zažívací problémy a další potíže. Takže zapomeňte na to, že máte práce nad hlavu, hoďte si nohy nahoru a odpočiňte si. Jak to zařídit?
knihy na parapetu
1.      Naplánujte si to
Naplánujte si den tak, aby v něm odpočinek měl dostatek času. A harmonogram zásadně neměňte, čas neubírejte. Pokud si nenaplánujete dostatek času na odpočinek a řeknete si, že prostě někdy čas zbude, pak vám garantuji, že nezbude a váš odpočinek oželíte. Takže si na to opravdu vyhraďte čas a ten dodržujte.
2.      Upozorněte ostatní
Upozorněte všechny, kteří mají tendenci vás shánět, aby počítali s tím, že vás prostě neseženou. Ušetříte si tím spoustu nepříjemností s dalším vysvětlováním později. Samozřejmě jsou věci, které se mohou stát, může vám do toho něco vletět a můžete o tento čas jednorázově přijít. Nenechte si jej však brát skrz blbosti.
3.      Způsob odpočinku je na vás
Každý jsme jiný a máme jiné nároky. Někdo si rád odpočine v křesle s knížkou, jiný si radši poslechne hudbu, další si pustí film či seriál. Všichni máme svoji představu o odpočinku a nemá cenu je nějak zobecňovat. Prostě v tomto čase myslete jenom na sebe a soustřeďte se na odpočinek. Pokud nedokážete odpočívat v klidu, pak si klidně zacvičte, běžte si zaběhat…
sobíci na ponožkách
4.      Nenechte se rušit
Pokud máte tu možnosti odpojit se od kontaktu s ostatními, pak jí využijte a vypněte všechny telefony, odhlašte sociální sítě, vypněte emaily… Prostě v tu chvíli nejste na příjmu a všichni si musí počkat. Tohle samozřejmě nejde praktikovat u některých povolání, a také s malými dětmi, pokuste se však udržet si svůj čas na odpočinek a pokud možno, se nenechte rušit. Tělo vám za dostatečný odpočinek poděkuje a budete produktivnější a hlavně spokojenější než dříve.