Hračky pro děti

Zavalení nejrůznějšími vymoženostmi v oblasti výroby a produkce hraček je pro země v srdci Evropy typickým jevem. Na naše i Vaše děti se denně skrze reklamu valí desítky novinek, k jejichž nákupu jsou jejich rodiče povzbuzováni. Velmi často nejen na úkor zbytečného utrácení peněz, ale také shromažďování nepotřebných a pro děti po krátké chvíli nezajímavých hloupostí, jež nemají na život dítěte zcela žádný pozitivní dopad. Právě naopak. V případě, že jsou vyráběné z plastu (což velká část hraček dnes skutečně je), mohou dítě zranit při svém zlomení, nebo se z nich mohou uvolňovat toxické látky, jimiž jsou vyráběné platy nasycovány.
kostky s písmenky 
Bez hraček si však těžko dovedeme představit život našich nejmenších. Tento by byl o mnohé ochuzován a mohli bychom doslova ohrozit jejich harmonické vyrůstání a formování osobnostních vlastností, stejně jako znalostí o světě a dovedností, které je nutné si osvojit.
gumové kačenky 
Jak tedy zvolit ty nejvhodnější hračky, které nebudou pouze zabírat Váš životní prostor, ale zároveň je bude možné považovat za skutečně zodpovědný rodičovský nákup?
 
S postupem času se některé typické a oblíbené pomůcky ke hraní vykrystalizovaly způsobem, který potvrzuje jejich užitečnost. K takovým produktům lze zařadit zejména tyto:
 
Ø  Míč – obyčejná kulatá pomůcka ke hře, díky níž se dítě učí o zákonitostech pohybu, stejně jako rozvíjí svou hrubou i jemnou motoriku. Díky svému tvaru děti neodolatelně láká a dovedou si s ním hrát celé hodiny.
hrátky s míčem
Ø  Kostky – nikoli ledajaké, ale nejlépe dřevěné s obrázky. Jedná se o kvalitní výrobek, který není pro dítě škodlivým, naopak jej učí, jak nakládat s částmi jednoho celku. Děti se je učí stavět na sebe a pracují tak na rozvoji jemné motoriky a také rovnováhy věcí.
Ø  Knížky – knížka je zcela tím nejlepším prostředkem, jak působit pozitivně na dětský mozek. Díky společnému čtení se rozvíjí pouto mezi dítětem a rodičem, dítě si osvojuje základy mluvené řeči a na základě poukazování a hovoru o jednotlivých obrázcích se učí o fungování světa kolem něj.