Hry na internetu

Ti starší z nás si jistě pamatují doby, kdy žádný internet nebyl a my museli hrát všechny hry offline v našem počítači. Dnešní doba nám nabízí spoustu dalších možností, jak hry hrát. Nyní je nemusíme mít nainstalované pouze v našem počítači a hrát je úplně sami. Můžeme si je zahrát s přáteli, a to klidně i bez jakékoli instalace. Stačí si najít nějakou stránku na internetu, na které si hru zahrajeme.

joystick konzola

Všichni jsme určitě nějakou hru na internetu někdy hráli. I když musíme uznat, že většina her není až tak příliš dobrá a nedokážeme takové hry hrát příliš dlouho, je to zpříjemnění volného času, když nemáme co dělat a nechce se nám čekat, než se nainstaluje hra do počítače.

Jaké jsou tedy výhody hraní na internetu? Nemusíme si instalovat hru do počítače, takže nemusíme čekat na dlouhou instalaci ani si nebudeme zabírat kvůli hře místo na disku. Stačí pouze najít vhodnou stránku, kde se taková hra nachází, a tam ji pouze spustit. Hra se načte do pár sekund. Jediné, co po nás bude hra vyžadovat k instalaci, může být nějaký program, který tuto hru spustí. Ale takový program si nainstalujeme pouze jednou a od té doby již nebudeme mít nikdy problém. Maximálně ho občas aktualizujeme.
ruce v poutech na klávesnici

Naopak, jaké jsou nevýhody hraní na internetu? Hry na internetu většinou nejsou až tolik propracované jako ty, které si musíme zakoupit a nainstalovat do počítače. U takových her nevydržíme příliš dlouho, ale s tím se dá počítat. Tyto hry nám mají spíše zkrátit dlouhou chvíli, než očekávat, že je budeme hrát dlouho a postupovat v nich. Další nevýhodou jsou určitě reklamy, které na nás během hraní budou vyskakovat, avšak to se dá očekávat, jelikož hry na internetu jsou většinou zdarma, tudíž si na něčem firma musí získávat peníze. Nakonec bych sem zařadil i to, že pokud nemáme funkční internet, hru si nejspíše nezahrajeme. Ale zkusme si upřímně říct. Kdo dnes nemá funkční internet?