Investujte teprve potom

Jestliže se i Vás týká rozhodnutí o tom, kde budete bydlet, potom musíte dobře zvážit každý krok. Nejde vůbec o finanční investici. Ta je na celé věci to nejjednodušší. Ale když už se jednou upíšete ke splácení hypotéky bance, nebo nebankovnímu sektoru, musíte vědět, že jste nešlápli vedle.
malý domek na pobřeží

Na co si dát pozor

Jak by se Vám líbilo, kdyby sousedé v paneláku nebyli schopní přizpůsobit se morálním normám naší kultury? Vaše bydlení by se stalo napjatým vězením. Mít ve vchodě sousedy, kteří nedbají svobody druhých, je vážně to nejhorší, co Vás může potkat. Právě proto si zjistěte, jak je Váš vchod v panelákovém bydlení obsazen. Nechte si od makléře všechno popsat. Pokud by Vám některé skutečnosti zatajil, můžete od prodejní smlouvy odstoupit.

Stejně tak je to i s lokalitou, ve které hodláte byt koupit.

· Není poblíž azylový dům?

· Není v okolí panelák se sociálními byty?

Mohli byste skončit úplně stejně, jako ve výše uvedeném příkladu. Nepřizpůsobiví občané města by Vám dali opravdu zabrat! Nechtěli bychom malovat čerta na zeď, ale Váš byt by se stal neprodejným. Příkladem může být lokalita Janov u Litvínova, kde krásné třípokojové byty se neprodají za více než 80 tisíc. Pokud má tedy majitel to velké štěstí a pro svůj byt vůbec nějakého kupce najde.
mince za domkem

Informace na prvním místě

Rozhodujete-li se tedy o tom, kde koupit nový byt, potom se nejprve dobře informujte o lokalitě a také o samotném vchodu, ve kterém se chcete usadit. Možná, že nyní žijete v místě, kde jste se nesetkali s podobnými rozhodnutími. Ale věřte, že situace v některých lokalitách je vyhrocená a pracující lidé z těchto míst utíkají. Dejte si proto pozor na to, abyste právě Vy nenahradili tuto utíkající skupinu lidí.

· Až najdete to své správné místo k bydlení, potom si vyřiďte úvěr a v klidu se přestěhujte.

· Teprve potom můžete investovat do rekonstrukce bytu, abyste si byt vytvořili k obrazu svému.

Jen musíte mít dostatek informací. Ptejte se a vyptávejte. Uvidíte, že se Vám trocha váhání vyplatí.