Jak být zase fit

Pojem „oslabená imunita“ slyšíme denně ze všech stran. A vzápětí dostaneme návod, jak ji zase posílit. Většinou jsou k tomu prý zapotřebí různé doplňky stravy. Přitom je to mnohdy velice snadné a k posílení imunity bude stačit pouze upravit jídelníček a dostatek odpočinku. Za mnohé totiž mohou makrofágy. Toto tajemné slovo označuje buňky, které chrání naše tělo před infekcemi. Pokud pracujeme v kuse déle než hodinu a půl, jejich počet v těle se sníží a my jsme tudíž náchylnější k různým nemocem. Je tedy zapotřebí odpočívat nejen po příchodu ze zaměstnání, ale i v práci. Nejlepším odpočinkem je určitě spánek.
§ Během spánku se v těle vytváří melatonin.
§ Melatonin je hormon, který pomáhá chránit náš organismus před různým onemocněním.
§ Abychom ho měli dostatečné množství, je potřeba spát alespoň osm hodin v kuse v dobře vyvětrané místnosti.
zázvor v piskle

Česnek, zázvor, reishi a pohyb

Důležitým krokem ke zdraví je kvalitní strava. Dostatečné množství ovoce a zeleniny nabudí váš organismus a vybaví ho potřebnými vitamíny a minerály, které ho budou chránit před nepříznivými vlivy okolí. Rozhodně by se nemělo zapomínat i na libové maso a ryby. Tím získáme bílkoviny, které vytvoří buňky chránící naše tělo před bakteriemi a viry.
o Odborníci na zdravou výživu tvrdí, že aromatické potraviny jsou velice vhodné pro posilování imunity.
o Mají ovšem na mysli přírodní produkty, a nikoliv navoněné potraviny, které jsou chemicky upravené.
o Čím voňavější přírodní produkt, tím lépe.
dívka v posteli
Určitě každého napadne nepřítel milostných schůzek – česnek. Česnek je velice vhodnou potravinou. Pokud zařadíte do jídelníčku ještě zázvor a houbu reishi, bude si vaše tělo jen pochvalovat. A vy to určitě poznáte nejen na svém pracovním výkonu, ale i ráno v zrcadle. Pak už stačí vše doplnit dostatečným pohybem a budete jako znovuzrození.