Jste nevyspaní, bolí vás hlava a za krkem a máte pocit, jako by vás přejel parní válec?

Pokud se budíte ráno nevyspalí a celí rozlámaní, možná, že vám nevyhovuje nikoli postel nebo matrace, ale váš polštář. Právě sklon vaší hlavy ve spánku rozhoduje o tom, zda jste se vyspali dobře, nebo zda vás bolí za krkem, máte problémy s páteří, nebo například trpíte bolestmi hlavy. Tato bolest může být rovněž způsobena nepříjemnou polohou a sklonem hlavy, takže může být od krční páteře. Této bolesti se dá snadno předejít, pokud si vyberete správný polštář.
polštáře v posteli
1.       Soustřeďte se na velikost
V jaké poloze spíte? Podle toho musíte přemýšlet, jaký polštář si vybrat. Pokud spíte na zádech nebo na boku, je lepší investovat do vysokého pevnějšího polštáře, který souvisí s tím, že potřebujete větší oporu pro váš krk a krční páteř. Proto byste měli volit polštáře, které jsou hustší, více plněné a pevné. Tyto polštáře jsou nejlepší, pokud jsou nějak tvarované, hlavně pro to, v jaké poloze spíte nejčastěji.
Pokud spíte na bříšku, bude lepší se poohlédnou po polštáři, který je nízký. Měl by být plochý a ne tak pevný, ideálně prodyšný. Měl by být měkký, větší plochou, ale nízký.
Podle fyzioterapeutů je možné, že právě polštáře a jejich špatné volení může mít za následek velké migrény, ale také ranní neochotu vstávat.
osoba za polštářem
2.       Volte polštáře podle materiálu
Důležitá je jak výplň, tak i to, jaký mají polštáře povrch. Pokud saháte po pevném polštáři, měl by být bavlněný a obsahovat koňské žíně, případně kaučuk. Neuškodíte si, ani když zvolíte polštář, plněný přírodním latexem. Pokud nejste alergikové můžete volit lehké a nízké polštáře, plněné husím nebo kachním peřím.

Měkké a nízké polštáře jsou nejlepší bavlněné. Můžete ale použít také mikrovlákno nebo prachové peří, to je na nízké polštáře ideální.
Podle lékařů byste měli vyměnit polštář každé tři roky.