Na dovolenou po Česku s vypůjčenou dodávkou


Mladí lidé mají dnes mnohem širší možnosti, než tomu bylo v době reálného socialismu. Za prvé jsou otevřené hranice (pokud to ovšem dovolí koronavirus, a doufejme, že je to jen dočasná záležitost), a za druhé za hranice ani nemusíme, protože i v Česku je spousta zajímavých míst. Navíc je možné vycestovat s vypůjčeným vozem, aniž bychom byli nuceni pořizovat ojetinu a investovat značné částky do údržby, servisních prohlídek, STK, povinného ručení a dálničních známek. Můžeme se vydat na dovolenou v partě s transportní dodávkou, složit se na půjčovné a za přijatelnou cenu ji prožít podle svých vlastních představ – bez závislosti na autobusu nebo vlaku, a třeba i stylem „low-cost“.

kempování v přírodě

Co obnáší cestování s dodávkou v partě

Vaříte si sami – vyplatí se vézt s sebou přenosný plynový vařič a zkusit si jídlo vyrobit sami. Jednak kvůli úspoře financí, a pak máte přehled, z jakých surovin si vaříte. Jde to tedy i bez fast foodu a bez polotovarů s konzervanty a dalšími nežádoucími aditivy. Přitom může být jídelníček velmi pestrý, pokud zvládnete bramborák, palačinky, pizzu, guláš, zeleninové lečo nebo rizoto.

Spát můžete v autě nebo pod širákem – placené kempy bývají zbytečně drahé, nemluvě o hotelích a penzionech. Ubytování bývá na dovolené nejdražší položkou. V transportní dodávce z půjčovny dodávek Brnose pohodlně vyspí více lidí, a může posloužit i jako přistavený útulek pro spaní pod širákem. Nerozhodí vás ani nepřízeň počasí, protože se v autě dá pohodlně zatopit.

noční obloha

Jste pány (dámami) svého času – jediné, na čem jste závislí, je dobrý technický stav vypůjčeného vozidla. Majitelé půjčoven o to dbají ve vlastním zájmu, a když se nějaký defekt přece jen přihodí, máte alespoň zajištěnou asistenční službu. Ze statistického hlediska je však mnohem pravděpodobnější jízda bez závad, kdy veškerou energii zaměříte na pružné rozhodování, kam se vydat, kde přespat, co vidět a co prožít. Můžete vzít s sebou kola, nebo zkusit horskou turistiku, vydat se za hrady a zámky, do jeskyní, k Máchovu jezeru, na Třeboňsko, do České Kanady, na Pálavu, na Šumavu, těch možností je zkrátka moc a moc.