Plastové obálky by mohly být dobrým řešením

Tentokrát se podíváme na rostoucí ceny za poštovné, které dokáže překvapit, leckdy až zaskočit. Pomalu všem, kdo posílají dopisy, by se vyplatilo, si zařídit datové schránky, jelikož cena za poslání je nižší, než když je budete odesílat z pošty. Nejedná se jen o peníze, ale také o čas. Dopis, který napíšete, je nutno vložit do zakoupené obálky, dojít s ním na poštu, vystát frontu, až vás pořadové číslo vyzve k přistoupení na přepážku. Poté úspěšně podáte okýnkem váš výtvor, zaplatíte a odcházíte. Ještě cenou se vlastně divíte, jak je možné, že jste platili tolik peněz.

pošta

S balíkovou přepravou je to složitější, protože musíme přepravované zboží dobře zalepit a nejlépe v kartonové krabici zabezpečit. Už jen tak logickým způsobem bude poštovné navýšeno o kartonový obal, který je sice pevný, ale na menší věci celkem nevhodný.

Plastové obálkyby v tomto případě mohly ušetřit nějakou tu korunku za poštovné. Navíc jsou skladné a kromě velmi křehkých věcí, se dá přepravovat vcelku vše. Především textilní věci, tiskopisy nebo další nerozbitné zásilky.

Výhody poštovních obálek 50 µm

  • Jsou volitelné podle velikosti zásilky, od 175 x 225 mm do 650 x 450 mm.
  • Zasílaná věc se dá velmi snadno zabalit, jelikož se vloží pouze do obálky a zalepí.
  • Mají zalepovací proužek a nedají se opakovatelně rozlepit a zalepit, jsou pouze na jedno použití a velmi pevně drží.
  • Cenově jsou levnější, než kartonová krabice.
  • Jsou méně rozměrné, než krabice a poštovné je levnější.
  • Jejich nepromokavost zaručuje odolnost vůči vlhku.
  • Navíc jsou zevnitř neprůhledné, černé, takže ani proti světlu nějaký zvědavec nemá šanci odhalit, co se vlastně posílá nebo co bylo domů doručeno. Výborná věc na dárky, rozbalit se to nedá a proti světlu obsah nelze zjistit.

obálka

Samozřejmě se dá vybírat ještě z větší nabídky, zdali budete chtít s uchem nebo bez něj. Zakoupit lze obálky i o větší síle například 60, 70 a 90 µm. Záleží na druhu zboží, které budete odesílat.