Praktické a efektivní příslušenství k bazénu

Využitím příslušenství k bazénu lze mnohonásobně zpříjemnit nejen pobyt ve vodě v rámci koupací sezóny, ale také celkově udržet bazén ve větší čistotě a zlepšit kvalitu vody. K dostání je tak veškeré příslušenství k bazénu a vy si takto můžete vybrat vysoce kvalitní zboží. Jedná se o důležité i doplňky, které usnadní vstup do bazénu, sníží náklady na jeho provoz apod.

žebřík

Pomocník v podobě síťky

U každého typu bazénu bez rozdílu velikosti a druhu je ocenitelná síťka. Ta je určená pro sběr nečistot z vodní hladiny i ze dna. Ideální je zvolit síťku s teleskopickou tyčí pro maximální komfort v rámci manipulace a vyšší efektivnosti při sběru. Na trhu jsou i sady ručního bazénového nářadí, které kromě bazénových sítí a tyčí zahrnují i další účinné pomocníky, jako je například kartáč na čištění stěn bazénu, teploměr a plovák na dávkování chloru.

Bazénové plachty a jejich využití

Především v případě nezastřešeného bazénu je výtečnou pomocí krycí plachta. Jednak efektivně eliminuje dostání nečistot do vody, kdy není bazén používaný, tj. přes noc, v deštivých či chladných dnech apod. Předností je, že má vliv na snížení odpařování vody z bazénu a účinně zabraňuje ochlazování vody v nočních hodinách.

Další praktickou pomůckou je solární plachta, která se volně pokládá na vodní hladinu, díky solárnímu efektu dokáže velmi efektivně převádět sluneční teplo do vody. Nejlepší kombinací je volba solární plachty s jiným systémem ohřevu vody, tj. solární panel či tepelné čerpadlo. Bez této pomoci sama o sobě plachta tyto systémy nedokáže nahradit.

schůdky

Pohodlný vstup do bazénu

V tomto směru nabízí efektivní řešení schůdky, které poskytnou bezpečný a komfortní vstup do bazénu. V rámci výšky by měly korespondovat s výškou stěny bazénu. Lepší pohodlí a bezpečnost nabízí širší schůdky s vyšší nosností, které jsou více stabilní.

Mezi další nepostradatelné pomocníky náleží bazénová chemie, chlorinátory, UV lampa, bazénový vysavač, filtrace apod.