Účtenkovka Čechy nebere

Výherní loterie Účtenkovka se losuje vždy patnáctý den v měsíci, a to již více jak rok. Za začátku se jednalo o poměrně oblíbenou soutěž, ale její popularita neustále klesá. Ministerstvo financí si to dobře uvědomuje, a proto se rozhodlo pro změny, které by měly pomoci zájemcům o zapojení do soutěže. Alespoň to slibuje sama ministryně financí Alena Schillerová.
 poskládané účtenky

Loterie v číslech

Podívejme se nejdřív na to, co a za kolik můžete vyhrát. Ceny jsou totiž velmi lákavé, nicméně registrace účtenek zas tak jednoduchá není. To je pravděpodobně důvod, proč se jí účastní méně a méně lidí. Ministerstvo financí ročně plánuje investovat neuvěřitelných 64,8 milionu korun.
1.       Hlavní výhra je milion korun,
2.       druhou je automobil v hodnotě asi 400 000 Kč,
3.       na třetím místě je 300 000 Kč,
4.       další je 200 000 Kč,
5.       získat můžete dvacet výher po 20 000 Kč,
6.       1000 výher po tisíci korunách a nakonec
7.       20 000 cen po stokoruně.
 
A kolik lidí se již do této soutěže zapojilo? Za celou dobu se zapojilo více jak 900 tisíc hráčů, kteří do ní registrovali přes 200 tisíc dokladů. Rekordmanem se stal jedinec, který zaregistroval celkem 5 950 kusů, a to v květnu 2018. Nicméně od listopadu 2017 počet hráčů stále klesá.
 skákání u moře

Povedou novinky k lepšímu?

Z pohledu ministerstva se Účtenkovka zavedla tak, jak předpokládali. Využívají ji totiž především jako pozitivní motivaci zákazníků k přebírání dokladů za nákup. To se podle nich podařilo. Klesání počtu účastníků ovšem ukázalo, že všechno v pořádku není. Z toho důvodu se chtějí zasloužit o změny, které vše zjednoduší.
 
Uživatelsky příjemnější by se loterie měla stát díky QR kódům, které usnadní registraci. Současný způsob je totiž příliš složitý a zdlouhavý. Ministerstvo ale také předpokládá, že se počty zvýší po zavedení třetí vlny EET, která se bude týkat stánkového prodeje bez stolů, farmářských trhů, lékařů a služeb lékařů a advokátů. Ve čtvrté vlně se k nim přidají také vybraní řemeslníci.