Zásady během zdravého hubnutí

Ještě, než s nějakým výrazným snižováním váhy začneme, je třeba k tomu přistoupit s chladnou hlavou a pozitivním přístupem. Je třeba si uvědomit, jestli to děláme pro sebe, pro své vlastní zdraví nebo kvůli někomu jinému. Pokud zjistíte, že ve vašem případě platí odpověď číslo dvě, hubnutí vám pravděpodobně nepůjde podle plánu.
výsledek hubnutí.jpg

Mějte plán

Abyste se rychle a zároveň zdravě propracovali k vytoužené postavě, je potřeba postupovat systematicky. K úspěšnému hubnutí potřebujete hlavně:
· Pozitivní přístup a radost ze zdravějšího životního stylu
· Změnit jídelníček
· Dodržovat tréninkový plán a dopřát tělu dostatečný odpočinek

Jídelníček

Samozřejmě si můžete nechat vytvořit profesionální jídelníček na míru od specializovaného dietologa, obejdete se ale i bez toho. Důležité je dodržovat následující zásady:
· Jíst pravidelně, v menších porcích
· Nevynechávat snídani
· Dostatečně pít
· Jíst více ovoce a zeleniny
· Omezit čokoládu, bonbóny, uzeniny a další nezdravé potraviny na minimum
Samozřejmě nezapomeňte na zásadu, že jíst určitě automaticky neznamená tloustnout .
čerstvé potraviny.jpg

Cvičení

Pokud nejste žádní velcí sportovci, je důležité začínat pomalu a nejlépe se sportem, který vás baví. Opravdu nemá cenu se dvě hodiny denně potit na rotopedu, pokud prostě tohle cvičení bytostně nesnášíte.
Rádi hrajete volejbal? Rádi si dáte do uší sluchátka a jdete se proběhnout? Nebo se jen rádi chodíte procházet do přírody? Je opravdu málo lidí, kteří by měli odpor naprosto ke každé formě pohybu. Najděte si to, co vás opravdu baví, aby hubnutí nebyla jen povinnost, ale hlavně zábava.

Najděte si partnera

Je všeobecně známo, že ve dvou se to lépe táhne. A platí to určitě i u hubnutí. Najděte si kamaráda nebo kamarádku se kterou se budete vzájemně podporovat a motivovat abyste ve vašem snažení nepolevili. Můžete společně sportovat, vařit podle předem připravených jídelníčků, a ještě si u toho třeba dobře popovídat.