Život v mobilní dřevostavbě nemusí být vůbec otravný a nudný

Nepotřebujete k životu patrový dům

Když se zamyslíte nad tím, jak žila šlechta v zámeckých sídlech, možná si uvě do omíte, že k životu by jim opravdu stačilo skromnější vybavení příbytku. K čemu vám bude devatenáct koupelen a deset záchodů, patnáct ložnic a obrovský sál, kde se v koutě bude tísnit sedací souprava. Pokud vyloženě nehostíte ve svém domě veškeré příbuzenstvo, složené z třiceti osob, anebo nejste milovníkem tance, že se musíte ve svém obrovském obýváku denně vznášet ve valčíkovém rytmu, vystačíte s docela skromnými poměry přízemního bungalovu.

květiny na zahradě

Stačí vám kuchyň či kuchyňský kout, jídelní stůl, konferenční stolek s křesly, pohodlná postel v ložnici, pracovna s psacím stolem a sprchový kout s toaletou v mobilní dřevostavbě. Nebudete se tu cítit stísněně, protože mnohé z těch celoročně obývaných mají plochu půdorysu obdobnou, jakou je velikost běžného dvoupokojového bytu.

Méně místností – méně úklidu

Kdo bydlí osamocený ve velkém domě, má o to více práce s úklidem. Pokud to vyloženě není „asociál“, kterému nevadí nepořádek a nečistota, bude trávit mnoho hodin uklízením, případně si najímat za drahé peníze úklidovou firmu. V mobilních domech není prostor tak velký, aby vás to s úklidem nějak výrazně vyčerpalo.

zelenina ze zahrádky

Od jara do podzimu jste venku

Kdo si nechá umístit mobilní dřevostavbu na zahradu v rekreační či jiné atraktivní lokalitě, bude zpravidla od března do října či listopadu trávit mnoho hodin mimo dům. V té době zjistíte, že vám vyhovuje pobyt v přírodě mnohem víc, a že tu načerpáte spoustu energie z rostlinné říše. Mobilní dům můžete doplnit i zahradní terasou, altánkem či pergolou, můžete venku mít skleník a pěstovat zeleninu, můžete tu mít vysázené ovocné stromy a mít také část zahrady pojatou jako okrasnou s jehličnany a skalničkami. A nezapomínejte, že pobyt v přírodě prodlužuje život o roky až desítky let.