Znáte Airlink?

Létání už se stalo pro mnohé z nás docela běžnou záležitostí. A není tomu tak jenom u našinců. Létá se i v jiných zemích a na jiných kontinentech, a to s využitím nejrůznějších leteckých společností.

Není tedy divu, že se dá létat i s Airlink. Tedy pokud si vyberete pro své cestování ta pravá místa, jelikož tato společnost sídlící tři desítky let v jihoafrickém Johannesburgu třeba k nám nelétá. A sotva někdy létat bude.

letadlo Airlink

Což ale neznamená, že je pro našince zrovna tato letecká společnost nedostupná. Naopak – je docela velká pravděpodobnost, že se s ní proletíte nebo aspoň budete moci proletět právě nad jihoafrickým územím. Kde tato společnost provozuje hlavně menší stroje a tím pádem vás dopraví i tam, kam se to jejímu většímu ‚strýčkovi‘, South African Airways, a dalším konkurentům nevyplácí. Létá hlavně mezi menšími městy, respektive mezi městy, kde není tak silná letecká konkurence, ale míří i na velká letiště, a má přes padesát destinací, v nichž působí.

letící letadlo

Airlink vznikl z leteckých společností Link Airways business, Midlands Aviation, Lowveld Aviation Services, Magnum Airways, Border Air a Citi Air a dlouhou dobu tvořil strategickou alianci se South African Airways a South African Express. A pokud byste se s Airlinkem chtěli proletět, můžete tak učinit nejen přímo v Jižní Africe, ale i v zahraničí – v Angole, Botswaně, Demokratické republice Kongo, Svazijsku, Lesothu, Mosambiku, Namibii, Tanzánii, Ugandě, Zambii a Zimbabwe a na Madagaskaru a Svaté Heleně. Ale nemusíte pochopitelně jen do této ciziny, i přímo v Jižní Africe se s nimi dostanete do Bloemfontein, Kapského Města, George, Kimberley, Durbanu, East Londonu, Hoedspruitu, Johannesburgu, Mbombely, Mthathy, Pietermaritzburgu, Polokwane, Richards Bay, Upingtonu a jinam.

A pokud služeb této letecké společnosti využijete, stanete se následovníky nejedné významné osobnosti. Létala s nimi totiž i královna Alžběta II. nebo třeba já.