5 tipů, jak si vyzdobit domov na Vánoce

1.       Adventní věnec je takovou vánoční klasikou, tato tradice je stará asi 150 let a původně pochází z Německa. Adventní věnce se mohou věšet na dveře, ale častější jsou věnce určené na stůl. Kulatý tvar symbolizuje věčnost. Měl by na sobě mít čtyři svíčky, které symbolizují naději, mír, přátelství a lásku a zapalují se postupně každou adventní neděli. Klasické věnce jsou vyrobené z chvojí, ale nic vám nebrání být kreativní a vyrobit si věnec třeba ze šišek nebo proutí. Velmi hezky vypadá, když ho ozdobíte různými přírodninami. Moderní jsou pak věnce skleněné či porcelánové, ty můžete používat opakovaně, stačí každoročně pouze doplnit svíčky a dozdobit chvojím či jinými materiály.
vánoční svícen
 
2.       Vánoční svícen se dá použít namísto výše zmíněného věnce, ale i jako jeho doplněk. Krásně dozdobí štědrovečerní stůl, ale nebude dělat ostudu ani na komodě či v okně. Svícny se dají koupit již hotové, elektronické, ale větší kouzlo budou mít ty vlastnoručně vyrobené s pravými svíčkami. Základem mohou být různé druhy podstavců, které lze dozdobit chvojím nebo jinými přírodninami, použít ale můžeme i různé ozdobičky nebo mašličky.
 
3.       Vánoční kytice se bude krásně vyjímat na vaší štědrovečerní tabuli. Pokud použijete větvičky jehličnanů, tak navíc nádherně provoní okolí. Dozdobit ji je možné jmelím nebo třeba sušeným ovocem. Dobře budou vypadat rudé šípky v kombinaci s oranžovými kolečky sušených pomerančů.
 
4.       Vyzdobená okna potěší i kolemjdoucí. Možností, jak ozdobit okna, existuje nespočet. Nejsnazší je koupit si v papírnictví různé samolepky přímo určené na okna, které se posléze dobře sundávají. Trošku složitější, hlavně na odstraňování, je sníh ve spreji, ale na oknech vypadá kouzelně. Další eventualitou jsou svícny či betlémy postavené na parapet, nebo ozdoby či světélka pověšená za rám okna.
adventní věnec
 
5.       Falešný krb může působit trochu kýčovitě, ale proč si na Vánoce trochu kýče nedopřát. Přenese vás do atmosféry romantického vánočního amerického filmu. Sehnat se dá na internetu a pak už stačí jen dozdobit například punčochami.