Aby ledová voda v bazénu nebyla tak ledová, ale jenom studená

Je léto a vám připadá, jako kdyby ve vašem bazénu byla pořád ledová kra? Ledová voda je báječná na osvěžení v době, kdy opravdu žhne slunce a je velké horko, že se nedá dýchat, v opačném případě, když si chceme zaplavat ve dne, nebo například dopoledne, kdy ještě tolik slunce nesvítí, nebo máme bazén ve stínu, tak je velice nepříjemné drkotat zuby, sotva se prstem u nohy dotknete vody v bazénu.

Máte pořád v bazénu vodu studenou jak led? Není to o moc lepší ani v létě? Občas se to skoro nedá vydržet? Přitom byste tak rádi daleko častěji chodili do bazénu, ale příliš studená voda vás tak akorát odrazuje? Nebojte se, všechno napraví solární plachta na bazén https://www.chlorito.cz/solarni-plachty.

žena u ledové kry

Co proti tomu dělat a udržet vodu v optimálních podmínkách? Nejlepší bude použít bazénovou plachtu, ne jen tak ledajakou, ale solární. Každý může využít slunečních paprsků k něčemu užitečnému, v našem případě k lepšímu ohřevu vody v bazénu. Solární typ je k tomuto účelu jako stvořený.

Solární plachty plní hned několik úloh, takže je to nejenom úžasné řešení kvůli lepšímu ohřevu vody, ale plní také základní krycí funkci. Proto je tento způsob nejenom ekonomický, ale také velice praktický a efektivní.

žena s miminem

Solární plachty najdete v mnohých velikostech a různých formách nebo barvách. K dispozici jsou modré, černé i průhledné neboli transparentní. Kruh nebo ovál, vyberete si podle velikosti a druhu vašeho bazénu.

A co je nejdůležitější, mějte vodu zakrytou i v noci. Proč? Za prvé, protože vám do vody nebudou padat nečistoty, prach a pyl z okolí a spousta hmyzu, to platí samozřejmě i přes den, když se nekoupete, ale také proto, že naakumulované teplo nebude tak rychle unikat z vody ven. To znamená, že se voda nebude tak rychle ochlazovat. Díky tomu máte už napůl vyhráno! Voda také nebude nikam unikat, protože přirozeným odparem se zmenšuje její objem. Hned několik pozitiv, které můžete díky této maličkosti využít naplno.