Dejte si všechny údaje dohromady

Když si na začátku všechno důkladně spočítáte, tak se vám nestane, že byste někomu naletěli. To je obecná mnohokrát ověřená pravda, na kterou se můžete plně spolehnout.
A samozřejmě to platí dvojnásobně, pokud jde o peníze. Třeba o půjčky. V tomto případě byste měli počítat mnohem pečlivěji, a to už hned na začátku – ještě před tím, než si nějakou půjčku vy sami vyberete.mince a eurobankovka.jpg
Využít k tomu můžete třeba kalkulačku – buď svou vlastní anebo některou z těch, které jsou volně dostupné na internetu. Například kalkulačku americké hypotéky FAHD, se kterou snadno zjistíte, která nabídka je pro vás ta pravá.
Vědět byste ovšem měli i to, o jaké parametry se vám vyplatí zajímat, abyste zjistili, zda je nabídka opravdu výhodná anebo ne.
Lidi zpravidla zajímá úroková míra. Tento ukazatel zajisté není radno podcenit. Nicméně ani on vám neprozradí vše. Mnozí poskytovatelé půjček vědí, že se žadatelé rozhodují o výhodnosti jednotlivých nabídek právě podle výše úrokové míry, proto sázejí na různé skryté podmínky a poplatky, které se žadateli nakonec prodraží, pokud je včas neodhalí jen proto, že se zajímá pouze o úrokovou míru. Proto pokud vás zajímá, jak je která nabídka výhodná, ptejte se na to, kolik za ni celkově zaplatíte za celou dobu splácení.prázdná kožená peněženka.jpg
A také byste se měli zajímat, zda se vám půjčka, o kterou máte zájem, přizpůsobí na míru vašim potřebám. To vám přijde vhod tím spíše, pokud máte nějaké konkrétní nároky – máte například potíže s bonitou, zápis v registru, splácíte dluhy, anebo řešíte jinou náročnou situaci. V klasických bankách se takovým klientům raději vyhýbají. Naopak v nebankovních společnostech mají všichni dveře dokořán, ať už řeší cokoli.
V neposlední řadě vás jistě bude zajímat i to, kde seženete půjčku, která bude rychlá, a kde vše, co je potřeba, vyřídí za vás, aniž byste tím museli ztrácet čas.