Díky hrám mohou získat poznatky nejen o sobě, ale také o světě, který je obklopuje

Při hrách, které jak už víme, jsou pro děti nejen odpočinkem a zábavou, ale také jak se díky výzkumům v této oblasti ví, je zde důležitá věc, že děti se při této činnosti zdokonalují ve své kreativitě a obrazotvornosti. Také při dětmi, tolik oblíbeném houpání na své nové hračce, a to závěsné houpačce pro děti Chytraliska se může rozvíjet i motorika a rovnováha celého těla. A nejen to, děti si rozvíjejí svou fantazii, houpou se a mají své představy o tom, kde zrovna ve svých představách jsou.

houpající se děti

Například holčičky si mohou představovat, že jsou malé princezny a houpou se v nádherné zámecké zahradě a kluci, že jsou rytíři a cválají na svém rychlém koni, aby bojovali s drakem. Houpačka je zajímavá tím, že se jedná o velmi starou hračku, u které se na rozdíl od dětských kočárků, panenek, cínových vojáčků, houpacích koníků, nedá datovat její vznik. Opravdu, tady také nezáleželo na tom, zda dítě bylo z chudší rodiny, nebo bylo královského či šlechtického rodu, každý mohl mít tuto hračku a pořádně se rozhoupat. Vždyť stačila silnější větev stromu, kus pevného provazu a dřevěné prkénko, a to se to houpalo.

houpačka a holčička Dokonce v mnoha obcích a městech jsou dodnes v hracích koutech pro děti houpačky, ať už kovové – člunkové, nebo řetězové s dřevěným sedátkem. Takže můžete mít na zahradě závěsnou houpačku pro děti, která bude neustále obsazená buď vašimi dětmi, nebo i dětskými návštěvami. Ale pozor, tato oblíbená hračka nemusí být zavěšená a používaná vašimi ratolestmi jen venku, může být použitá, tedy zavěšená pomocí šroubů a hmoždinek i ve vašem bytě. Tyto dětmi velmi oblíbené hračky jsou vyrobené z kvalitního a odolného materiálu. Výrobce si nastavil vysokou laťku bezpečnosti, aby se nejmenším človíčkům nic nestalo. A užívat si houpání mohou děti již od půl roku věku, existuje totiž také závěsná houpačka – hnízdo. Ta je i pro toho nejmenšího uživatele bezpečná.