Louis Vuitton, značka světového formátu

Jedna z velmi pozoruhodných cest luxusu začala už v roce 1835, kdy Louis Vuitton, kterému v té době bylo pouhých čtrnáct let, odešel ze své rodné vesnice za novým životem a to do překrásné Paříže. Ve Francii se stal učněm výrobce a baliče cestovních zavazadel jménem Maréchal.

V tehdejší době stejně jako dnes bylo cestování velmi oblíbené. Byla dokonce zprovozněna francouzská železnice nebo první parník, který přeplul Atlantik. Po výrobcích a hlavně baličích zavazadel byla velká poptávka. V roce 1854 se Louis rozhodl oženit a založil si svůj vlastní podnik.
obchod louis vuitton

První cestovní kufr značky Louis Vuitton slavil obrovský úspěch. V brzké době se objevili padělatelé a proto Vuitton představil nový vzor, který obsahoval červené a béžové pruhy. Jeho syn George, který po otci převzal společnost, představil také nový vzor, kterým byly výrazné kostky v hnědé a béžové barvě s nápisem. O více než jedno století tento design inspirovat moderní řadu zvanou Damier.
kabelka louis vuitton

Nejlepší ochranou pro společnost proti napodobeninám byla a je inovace. Louis Vuitton měl oči vždy otevřené a zajímal se o pokrok v dopravě, technologiích a dokonce architektuře či umění. Díky tomu tedy společnost přicházela s novými návrhy. S nástupem luxusních parníků byl představen tzv. kajutový kufr, který byl dostatečně úzký na to, aby se vešel pod lůžko. V roce 1095 byla překvapením taška pro řidiče a počátky letectví daly možnost vzniku ultra lehkým kufrům.

Rozhodujícím momentem byl pro značku LV rok 1896, kdy měl George Vuitton objevit něco, co by výrobky identifikovalo už na první pohled. Vznikl tedy vzor tvořený kruhem kolem motivu květiny se čtyřmi okvětními lístky, ale také motivem čtyřcípé hvězdy nebo diamantu a vypouklými stěnami. Motivy byly iniciály otce, který zemřel o čtyři roky dříve.
velká louis vuitton

Společnost začala ale také kromě tvrdých kufrů vyrábět i nový typ zavazadel. Jednalo se o měkké nevyztužené tašky. První z nich se nazývá Steamer Bag, který byl představen již v roce 1901. Ve dvacátých letech minulého století byl představen model zvaný Keepall, který zaplavil ulice.

Patříte i vy mezi vlastníky kufrů nebo tašek LV?