Zařizujeme zvířecí domeček

Pokud jsme si pořídili zvířecího kamaráda, tak nás takové zařizování bude čekat znovu, jen bude trochu odlišné od našeho. Nicméně, každý živý tvor potřebuje mít svoje vlastní soukromí a to mu zrovna naše nebo dětská postel a jídelní stůl neposkytnou. Každý potřebujeme mít ten svůj koutek na rozjímání, odpočinek, možná i jako trucovnu nebo doslova úkryt před námi. Jenomže to je málo. Tak jako my máme vyhrazený prostor v kuchyni nebo jídelně ke stravování, ložnici ke spaní a koupelnu na hygienu, to všechno budeme muset pořídit přesně podle potřeb a druhu zvířátka, abychom mu zajistili skutečný komfort.

klece

Co patří do klece

Především nemusíme vybírat nějakou nudnou klícku, která bude připomínat vězení. V dnešní době existuje již daleko veselejší provedení, než tomu kdysi dávno bývalo. Takže se dá vybrat i taková, která bude mít stejný design místnosti. Pak tam pěkně zapadne jako i doplněk. Nicméně by měla být prostorná a to dostatečně, jelikož se sem musí vejít poměrně dost dalších komponentů. Rozhodující bude také to, jaké zvířátko zde bude bydlet a výběr je skutečně velký, například má v nabídce několik druhů různých klecí a přepravek.

klec po hlodavce

  1. Misky na stravu jsou nedílnou součástí. V podstatě jedna by měla být vyhrazena na pevnou stravu a druhá na vodu, kdy je vhodnější spíš napáječka, kdy je voda uzavřena ve vybrané nádobce a ukončena pítkem.
  2. Prostor na úkryt je většinou nějaký nejbezpečnější domeček, který může mít různou podobu, ale bude to nejvíce obývané místo na úkryt a spánek.
  3. I zvířátko si chce hrát a sportovat. Existuje skutečně mnoho různých doplňků, od prolézaček, po kolotoče nebo různé tunely, přihrádky, bludiště, kmeny, houpačky atd.
  4. Toaleta je stejně tak důležitá pro nás, jako pro zvířecí kamarády. Není to samozřejmě klasický záchod, ačkoliv by to bylo vtipné, ale zkrátka vyhrazený prostor se správnou podestýlkou, která dobře absorbuje mokro a pach.

Určitě vás při návštěvě obchodu zaujmou ještě nějaké další věci, ale tak to v životě chodí u i nás.