Náhrada škody po dopravní nehodě

Stali jste se účastníkem dopravní nehody a byla vám způsobena škoda na vozidle? Možná jste se stali účastníkem dopravní nehody vážnější a škody byly způsobeny nejen na vozidle, ale také na zdraví nebo na životě vašich nejbližších? O náhradách škody se příliš nemluví. Lidé často nemají žádné zkušenosti a neví, o co vše mohou zažádat a jakým způsobem žádost provést, a proto situaci neřeší. Ať už jste řidič, spolujezdec, chodec či cyklista, určitě nenechte situaci vyšumět a nebojte se zažádat si o náhradu škody při dopravní nehodě. Na tu má totiž právo každý, kdo se nehody zúčastnil, mimo 100% viníka nehody. Takže i v případě, kdy jste byl uznán jako spoluviník nehody. V tomto případě sice nemáte nárok na celou odměnu a odměna se krátí, ale i přesto máte právo na část finanční kompenzace.

Finance

Kdo mi musí zaplatit škodu?

Náhradu škody platí pojišťovna viníka, ten však musí mít zřízené povinné ručení. Zbytek finanční kompenzace platí sám viník nehody.

Jak mohu náhradu škody vymáhat?

Máte dvě možnosti. Buď vše budete řešit vlastní cestou, anebo zajdete za advokátem. Ten vám pomůže se vším potřebným a ušetří vám nejen vynaložený čas, ale také finance. Náklady na advokáta se totiž odvedou z vysouzené částky.

Autonehoda

Jak zjistím výši náhrady škody?

Výše náhrady škody je individuální. V případě škody na zdraví má hlavní slovo lékař a lékařský posudek. Vše je určováno na základě bodového hodnocení. Může se však stát, že vám pojišťovna vyplatí jen minimální částku, na kterou máte nárok. V jejich zájmu je jednoduše vyplatit vám co nejméně a vyřídit to za co nejkratší dobu. Proto je důležité, aby na vše dohlížel odborník.

A pokud se vám již stalo, že pojišťovna vyplatila jen minimální finanční kompenzaci nebo s vámi nekomunikuje narovinu, můžete se obrátit na odborníky, kteří vám pomohou získat co nejvyšší možnou náhradu škody.