Portugalská vína

Znáte ten pocit, když se den chýlí ke svému konci, vaše energetické děti sladce https://www.dokoran.cz/%3Fp%3Dbook%26id%3D288 spinkají v postýlkách a vy máte s partnerem chvilku klidu pro sebe? To je přesně ta chvíle, kdy chcete slyšet typický zvuk vyklouznutí špuntu z lahve dobrého vína. Vždyť už starověký Euripidés prohlásil, že kde není vína, není lásky. A něco na tom skutečně bude. Víno se těší celosvětové oblibě už po staletí. Všechna vinařství mají svou jedinečnou recepturu, kterou ukrývají do každé své lahve, co stočí. Jistě máte své favority mezi vinařstvími, ale život je o poznání, a proto objevte specifickou chuť i portugalského vína. To hravě seženete na na našem webu.

sklenice bílého vína

V nabídce naleznete vína bílá a červená od vinařství jako Casal da Coelheira nebo Adega de Redondo. Jejich speciální odrůdy stojí za ochutnání. Z červených vín je to například Touriga Nacional, Touriga Franca, Aragonês nebo Alicante Bouschet. Z vín bílých si můžete vybrat z odrůd Verdelho, Arinto či Fernão Pires. Tyto odrůdy se dříve používaly k výrobě likérového portského, až poté se začaly využívat i k vytvoření klasických suchých vín. Pokud však lpíte na světoznámých odrůdách, tak i tato vinařství je produkují, nicméně už ne v takové míře jako své speciální. Většinou své odrůdy kombinují s těmi klasickými, z čehož vznikají vyloženě unikátní vína.

sada vín

V tom jsou vína z portugalska iwc-club.cz opravdu jedinečná. Rozhodně mezi portugalskými víny nehledejte sladká nebo polosuchá, jejich výroba se zaměřuje především na suchá vína, kde nechávají vyniknout jejich svěží ovocnou chuť. Také stojí za zmínku, že všechna vína z nabídky jsou „vegan friendly“ a některé získaly i ocenění jako je International Wine Challenge, Concours Mondial Bruxelles, Uva de Ouro Portugal nebo Prodexpo. Můžete také zakoupit sadu, v níž je šest lahví prvotřídního vína, které bezpochyby přirostou k vašemu vinnému srdci.