Stojí ta kniha opravdu za přečtení?

Pokud nejste pouze milovníky knih, ale také filmů, jistě Vám nejsou neznámé filmové databáze dostupné na internetu. V těchto databázích si můžete vyhledat jakýkoliv český či zahraniční film či seriál a dozvědět se tak o nich zajímavé informace. Kromě toho mají fanoušci těchto stránek možnost se k jednotlivým filmům vyjadřovat. A to buď jen udělením určitého počtu hvězdiček, kterým vyjádří, jak se jim daný film líbil, nebo mohou napsat krátkou písemnou recenzi, ve které se k filmu vyjádří podrobněji. Všechny tyto recenze jsou volně přístupné, a tak není nic jednoduššího, než si doma film pustíte či na něj vyrazíte do kina, přečíst si tyto informace, které Vás buď od jeho sledování odradí, nebo Vás naopak navnadí. Pak je zde ještě jedna možnost, a to že si budete chtít i přes nepříznivé recenze udělat vlastní názor.
police a knihy
Databáze knih
Na podobném principu fungují i české databáze knih. Co na nich najdete?
· Hodnocení knih a názory čtenářů na knihy
· Informace o autorech
· Aktuality z literárního světa
· Žebříčky nejlepších knih podle čtenářů či nejoblíbenějších autorů.
· Diskuze uživatelů daných portálů

Na stránkách databáze knih si můžete vytvořit vlastní profil. Proč se to vyplatí? Sami budete moci psát komentáře ke knihám, které jste přečetli, případně k nim či autorům doplňovat zajímavé informace. Dále si zde můžete vést přehled o tom, které knihy jste přečetli, které se staly vašimi oblíbenými či které se teprve číst chystáte.
kniha u květin
Dále budete mít skvělý přehled o všech knižních novinkách a budete moci také soutěžit o hodnotné ceny (nejčastěji knihy). Pak je zde ještě bazar knih, na kterém můžete zaprvé nabídnout knihy, které byste rády předali dál. Zadruhé zde naopak můžete najít knihu, kterou byste rádi měli a nemůžete ji nikde jinde sehnat. Nabídka je zde opravdu bohatá a knihy jsou přehledně rozděleny do kategorií podle žánrů.