Virtuální měna, která se těží

Bitcoiny se budou těžit ještě dlouhou dobu a proto je nejvyšší čas, abyste se také přidali k dalším těžařům. Pokud toužíte mít vlastní bitcoin, tak do toho! Hodnota této virtuální měny pořád stoupá a není předem dané, kam až se vyšplhá.

Bitcoin mining, miner a těžba
Bitcoiny představují snadný zisk, ovšem k těžbě potřebujete speciální zařízení. Těžbu této virtuální měny umožní asic miner a btc miner.

Těžba bitcoinů není až tak složitou záležitostí, když k tomu máte profesionální prostředky. Právě speciální moderní zařízení asic miner a btc miner umožňují rychlou a efektivní těžbu a vlastně by bez těchto zařízení samotná těžba nebyla ani možná.

bitcoin v kapse

Historie a současnost

V minulosti se daly těžit bitcoiny i pomocí běžného výkonného pc. V dnešní době už je jejich výkon na těžbu slabý a proto se musí přecházet na speciální zařízení. Tato zařízení se nazývají bitcoin miner. Na trhu už můžete najít i speciálně upravené bitcoin minery, které mají asic čipy, pomocí kterých je těžba ještě efektivnější.

Těžba se označuje jako bitcoin mining. Jakmile máte speciální zařízení, jde o automatickou věc. Zařízení vám bude samo těžit tuto virtuální měnu. Samozřejmě záleží také na tom, jak výkonné zařízení si pořídíte. Zařízení potvrzuje transakce a podle toho, kolik transakcí potvrdí, získáte bitcoin.

virtuální měna

Chcete ještě zvýšit svou šanci na získání bitcoinu?
Přidejte se do poolu. Trendem poslední doby jsou pooly. To znamená, že se můžete přidat do jakési skupiny, a díky tomu těžit ještě výhodněji. Co si pod pojmem poolu máme představit? Jedná se o jakási centra, která se věnují těžbě bitcoinu. V těchto centrech je mnoho zařízení, které těží. Na základě jejich výkonu se pak výdělek rozpočítává.

Pokud potřebujete zjistit, jak máte výkonné zařízení a kolik bitcoinů vlastně můžete těžbou získat, pak využijte profesionální bitcoin kalkulačky. Bitcoin kalkulačka potřebuje k výpočtu parametry:
Hash Rate, Power cost, Pool fees, Bitcoin difficulty, Block reward, Bitcoin to dollar a Hardware cost.