Zimomřivost

Patříte k ženám, které trpí zimomřivostí? Není to nic příjemného, když je vám téměř stále zima, máte studené končetiny, a i v létě s sebou nosíte svetřík, a tak pro vás máme několik rad, které byste mohla vyzkoušet a třeba něco z toho zabere. Neustálý pocit chladu může mít více příčin a některé z nich se můžete pokusit odstranit. Zimomřivost může mít souvislost s nedostatkem spánku, ale zimomřivostí trpí ženy celý život, takže těžko můžeme říct, že jsou stále nevyspané. Zimomřivost může být známkou chudokrevnosti a tady může pomoct dodat tělu železo. Tento doplněk stravy zakoupíte v každé lékárně.

zima

Chladné končetiny mohou mít příčinu v krevním oběhu. Tady je jediná pomoc, a to je cvičení. Prokrvit celé tělo, rozproudit v něm krev, to může od chladných končetin pomoct. Zimomřivostí můžete také trpět, jste-li vyčerpaná. Tělo potřebuje energii na udržení základních životních funkcí a na termoregulaci už mu občas energie nezbývá. Pokud ale zimomřivostí trpíte dlouhodobě, ani tohle nebude váš důvod. Zimomřivostí trpí převážně štíhlé ženy, přiměřené množství tuků funguje jako tepelný štít, a když se moc tuku na vašem těle nenajde, můžete být zimomřivá.

zima

Jednou z možností, kterou byste určitě měly vyzkoušet a rozhodně tím nic nezkazíte je otužování a sauna. Rozproudíte krev, prohřejete celé tělo a když už nic, tak aspoň v sauně vám na chvíli bude teplo. Zimomřivost sama o sobě není nemoc, ale může být nepříjemná a okolí se na vás bude občas koukat divně, když všichni se budou potit a vy se budete třepat zimou.

Pokud trpíte zimomřivostí a nic nepomáhá, nezbývá vám, než s tím počítat a oblékat se v zimě více než všichni okolo vás. Hodit se mohou dámské termo legíny s vysokým pasem, ale i rukavice a čepice na hlavu. A v létě? Pořídit si šátek jako přehoz přes ramena a co nejvíce se vyhřívat na slunci.